Обрати сторінку

В м. Львові і, зокрема, в нашій установі з 18.03.2019 р. по 29.03.2019р. буде проведена акція ”Дні діагностики та профілактики глаукоми”.

Інформація про захворювання:
Глаукома – хронічне захворювання очей, при якому підвищується внутрішньоочний тиск (ВОТ), уражається зоровий нерв, зір знижується, що згодом може призвести до сліпоти. Досі невідомо, що є причиною виникнення ГЛАУКОМИ. Однак, доведено, що підвищений ВОТ є провідним чинником ризику прогресування та втрати зорових функцій
На сьогодні, ГЛАУКОМА – це невиліковне захворювання. Сліпота, спровокована Глаукомою, пов’язана з незворотніми змінами в зоровому нерві та нервових клітин сітківки. Повернути втрачений зір, в цьому випадку, неможливо.
Глаукома досить поширена, однак, через те, що вона розвивається поступово і, зазвичай безсимптомно, багато хто з пацієнтів дізнається про свою хворобу тільки тоді, коли погіршується зір. Це робить ГЛАУКОМУ доволі небезпечною і підступною недугою: пацієнт починає зауважувати звуження полів зору лише тоді, коли хвороба вже розвинулась.

У КОГО МОЖЕ ВИНИКНУТИ ГЛАУКОМА?
На ГЛАУКОМУ страждають 2-3% населення Земної кулі, незалежно від статі, раси і національності. Сьогодні кількість хворих на ГЛАУКОМУ в світі складає близько 70 млн чоловік, 8 млн з яких втратили зір в результаті цього захворювання. Також вважається, що 70 млн – це тільки половина хворих, яким відомо про своє захворювання. Як мінімум, ще стільки ж пацієнтів не знають, що вони хворі на ГЛАУКОМУ, та продовжують повільно і непомітно втрачати зір. З віком ризик виникнення ГЛАУКОМИ підвищується, проте це захворювання буває навіть у новонароджених. Захворювання найчастіше розвивається після 40 років, і в середньому її поширеність становить 1,5 – 2%. З віком цей показник збільшується до 12% ( у пацієнтів старше 80 років).
Як зазначалось раніше, причина цього захворювання невідома. У той же час встановлений ряд факторів, що підвищують вірогідність розвитку ГЛАУКОМИ:
– підвищення ВОТ;
– вік більше 40 років – чим старша людина, тим вищий ризик;
– наявність глаукоми в найближчих родичі;
– наявність супутніх захворювань серцево-судинної системи : артеріальна гіпер- і гіпотонія, вегетосудинна дистонія, мігрень і т.п.;
– короткозорість;
– тривале застосування стероїдних препаратів.

Якщо Вам, Вашим родичам або знайомим більше 40 років, і у когось виявлено будь-який з вищевказаних факторів ризику, ми рекомендуємо звернутись в поліклініку з 18 по 29 березня, в каб. 102 б з 8.00 до 14.00 і виміряти внутрішньоочний тиск.

Також, для консультації лікаря-офтальмолога і вимірювання внутрішньоочного тиску просимо записатись на прийом в каб.: 602, 603, 620.

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ!!! ДБАЙТЕ ПРО СВІЙ ЗІР!!!