Обрати сторінку

Пройшло шість тижнів з дня видання двох основних наказів МОЗ України, №503 та №504 від 19.03.2018, якими затверджено «Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, форму декларації  про вибір лікаря, який надає ПМД» та «Порядок надання первинної медичної допомоги», що стали практичним посібником відтворення Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017 №2168-VІІІ та інших законодавчих актів.

Підготовча робота до реалізації медичної реформи проводилася Комунальною 2-ю міською поліклінікою протягом року.

В рамках програми «Наукова – розумний район», започаткованого Львівською міською радою, проведено заходи щодо забезпечення робочих місць лікарів швидкісним та якісним доступом до глобальної мережі  Internet, створення локальної комп’ютерної мережі. Закуплено та встановлено комунікаційне обладнання та комп’ютерна техніка для облаштування робочих місць сімейних лікарів та педіатрів.

Всі медичні працівники первинної медичної допомоги пройшли навчання з користування комп’ютерною технікою, впровадження електронної системи еНеаlth, ведення електронного документообігу, заповнення декларацій.

Поліклініку зареєстровано в медичній інформаційній системі «Doctor Elex» та в електронній системі охорони здоров’я  еНеаlth. Всі лікарі  отримали електронні цифрові підписи та зареєструвалися у вказаних електронних системах.

У квітні розпочато підписання декларацій і цей процес триватиме доти, доки всі пацієнти не оберуть свого лікаря і не підпишуть з ним декларацію.

Станом на 04.05.2018 р. лікарями сімейної медицини, терапевтами, педіатрами Комунальної 2-ої міської поліклініки підписано 12 тисяч 560 декларацій (12,0% від приписного населення), і кожного дня ця цифра зростає.

Термін «Декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу», означає документ, що підтверджує волевиявлення пацієнта (його законного представника) щодо обрання сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, який надаватиме йому первинну медичну допомогу (ПМД) .

Підписати декларацію з лікарем у будь-якому медичному закладі може кожен, незалежно від місця свого проживання чи реєстрації, якщо цей медичний заклад підключено до системи «Електронне здоров’я» та позначено за допомогою наліпки «Тут можна обрати свого лікаря».

Декларація підписується безстроково, але пацієнт може обрати іншого лікаря, підписавши з ним декларацію – зміни автоматично зафіксуюються в електронній системі.

Однак, слід пам’ятати, що лікар може відмовити у підписанні декларації, якщо уже набере оптимальну кількість пацієнтів:

  • для сімейного лікаря – 1800 пацієнтів,
  • для терапевта – 2000 пацієнтів;
  • для педіатра – 900 дітей.

Також, сімейний лікар має прав