Обрати сторінку

Про нас

 Наявна ліцензія на провадження господарської діяльності з медичної практики,наказ Міністерства охорони здоров’я України від 04.10.2018 №1813.

Амбулаторно – поліклінічний комплекс Франківського району м. Львова введений в дію в 1981 році як поліклініка 5-ої міської лікарні та дитяча поліклініка 1-ої міської дитячої лікарні.

З 1987 року розпочала функціонувати 2-а міська поліклініка як самостійна структурна одиниця, яка водночас взяла старт на шляху до реалізації принципів сімейної медицини. Це був перший крок до майбутніх перетворень в системі первинної медико – санітарної допомоги.

За ініціативи, на жаль нині вже покійних, головного лікаря 2-ої міської поліклініки Євгена Миколайовича Полатайка та доцента Львівського медуніверситету Ярослава Петровича Базилевича в 1988 році було розпочато роботу по впровадженню сімейної медицини,             2-а міська клінічна поліклініка стала експериментальним майданчиком її реалізації. Після дворічної підготовки медичного персоналу без відриву від основної роботи з 1990 року поліклініка перейшла на обслуговування сімей включно з дітьми від 7 років. Терапевтичне і педіатричне відділення були реорганізовані у відділення сімейної медицини. Таким чином, був підготовлений грунт для проростання небаченого на Львівщині і на Україні зерна.

У 1993 році на базі поліклініки організовано кафедру поліклінічної справи та сімейної медицини Львівського медінституту під керівництвом завідувача кафедри Є.Я. Склярова.

У 1994 році почалася перепідготовка лікарів терапевтів і педіатрів на кафедрі сімейної медицини факультету удосконалення лікарів Львівського медуніверситету під керівництвом професора Заремби Є.Х., яка внесла великий вклад у розвиток сімейної медицини в Україні.

Наступники Є.М. Полатайко – головні лікарі поліклініки Николайчук Богдан Яремович, Гузар Зиновій Тадейович – продовжили становлення сімейної медицини, вдосконалювали її, шукали нові методи організації роботи медперсоналу. З 2004 року поліклініку очолила головний лікар Токарєва Тетяна Павлівна, яка практично завершила перехід установи на засади сімейної медицини.

Сьогодні під спостереженням лікарів і медсестер сімейних підрозділів знаходиться 104510 мешканців Франківського та частково Сихівського районів м.Львова.

Досвід дванадцяти років роботи відділень поліклініки за новим принципом дозволяє зробити об’єктивні висновки щодо переваг сімейної медицини:

 

 

»  Наближення кваліфікованої допомоги до кожної родини
    і підвищення її доступності.
»  Спостереження родини одним лікарем, який знає всі її больові точки
    та зони ризику.
»  Підтвердження цьому – позитивна динаміка чи стабільність
    основних показників здоров’я населення.

Реалізація принципів СМ у практичній роботі 2-ої міської поліклініки протягом тривалого часу, постійна і неодноразова демонстрація її доцільності на різних форумах, були одним із багатьох спонукальних мотивів для прийняття постанови кабінету міністрів України № 989 “Про комплексні заходи щодо впровадження сімейної медицини в систему охорони здоров’я”, наказів МОЗ України № 214 від 11.09.2000 року та № 72 від 23.02.2001 року.

Друга міська поліклініка стала майданчиком для випробування ще й інших новацій: у 1985 році створений денний стаціонар – перший в країні, у 1991 р. розгорнутий централізований домашній стаціонар – так званий «хоспіс на дому», для наших кволих стареньких, інвалідів, прикутих до ліжка, онкологічних хворих, яким вже не можна застосовувати спеціалізовані методи лікування і багатьох інших. Вперше, як підрозділ домашнього стаціонару, створено кабінет невідкладної допомоги, який працює протягом всього робочого дня. Вперше у Львові з 1981 року впроваджені операції за розширеним об’ємом втручання в умовах в амбулаторно – поліклінічного хірургічного відділення.

      З року в рік покращується матеріально-технічне оснащення поліклініки. За сприяння міського голови А.Садового та начальника управління В.Зуба  у 2017 році поліклініка отримала нову Систему рентгенівську діагностичну Opera RT 20, що дозволило збільшити кількість обстежених пацієнтів та покращити якість цих обстежень.

В закладі запроваджено роботу електронної реєстратури. Кабінети сімейних лікарів оснащено ПК та копіювальною технікою, що дало змогу лікарям в умовах реформи медичної галузі «йти в ногу з часом» – проводити запис пацієнтів на прийом до лікарів спеціалістів чи на повторний прийом до себе не виходячи з кабінету, а також, реалізувати право пацієнта на вільний вибір лікаря – укладати та підписувати з пацієнтом електронну декларацію.

      З метою реалізації субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» кабінети лікарів акушер-гінекологів жіночої консультації оснащено ПК.  Це дало можливість вести постійний персоніфікований  комп’ютерний контроль охоплення жіночого населення скринінгом: цитологічним скринінгом патології шийки матки та мамографічним скринінгом патології грудної залози з метою виявлення передракових станів та ранніх стадій раку у жінок.

      В установі відкрито кабінет фізичної реабілітації, який оснащено новітнім обладнанням. Тут  для кожного з пацієнтів підбирається комплекс фізичних вправ  з відновлення рухової активності, фізичного стану і як наслідок – покращення працездатності та якості життя. Реабілітацію  в кабінеті проходять пацієнти після перенесеного інсульту, травм, а також  особи з порушенням функції опорно-рухового апарату.

     24.07.2018 комунальну 2-у міську поліклініку реорганізовано у комунальне некомерційне підприємство «2-а міська поліклініка м.Львова».